Rudolf Zaręba - patron szkoły O historii w skrócie Z dziejów szkoły Jubileusz 210-lecia szkoły O nas w prasie Ceremoniał szkolny Nasza oferta

Nasza oferta

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach jest spadkobierczynią wielowiekowych tradycji szkolnictwa tyskiego, jest silnie osadzona w środowisku lokalnym, posiada niepowtarzalny klimat i rodzinną atmosferę. Wysoko wykwalifikowani i życzliwi nauczyciele gwarantują najlepszy poziom nauczania. Spośród bogatej oferty programów, projektów i przedsięwzięć wybierają najbardziej odpowiadające potrzebom i możliwościom uczniów, wyrównując szanse edukacyjne, rozwijając zdolności i talenty.

W realizacji zadań szkoły pomaga wyposażenie w pomoce naukowe oraz świetna baza materialna: pracownia komputerowa, przyrodnicza, fizyczna, chemiczna, pracownie multimedialne, tablice interaktywne, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna i do gimnastyki korekcyjnej, salę zabaw (z "Magicznym dywanem"), plac zabaw i obiekty sportowe. Efektem są wysokie wyniki nauczania, nagrody w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych, fotograficznych, zawodach sportowych. Ciekawe zajęcia oferuje świetlica. Od kilku lat prowadzimy zajęcia z robotyki (wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoriów przyszłości"). Kuchnia gotuje codziennie pyszne obiady. Kalendarz roku szkolnego zawiera wiele imprez dla uczniów, rodziców i środowiska lokalnego (we współpracy z Radą Osiedla Stare Tychy). Od lat szkoła organizuje konkursy o zasięgu miejskim i regionalnym.

To szkoła numer jeden – pierwsza, najstarsza, najlepsza!

W ponadstuletnich murach naszej szkoły oferujemy uczniom:

• wyremontowane i zadbane sale lekcyjne, korytarze i toalety
  • kuchnię i jadalnię
  • pracownię komputerową
  • pracownie przedmiotowe: przyrodniczą, biologiczną, fizyczną, chemiczną
  • pracownie multimedialne, tablice interaktywne lub mobilne tablice wielofunkcyjne w każdej sali lekcyjnej
  • salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej, salę do terapii SI, kompleks obiektów sportowych z dużym i małym boiskiem wielofunkcyjnym
  • plac zabaw wyposażony w ramach programu Radosna Szkoła
  • salę do zajęć z kodowania i robotyki wyposażoną w ramach programu Laboratoria Przyszłości (więcej o Laboratoriach Przyszłości TUTAJ - KLIKNIJ)
  • wyremontowaną bibliotekę i dużą czytelnię
  • sklepik i automat z przekąskami na terenie szkoły
  • świetlicę zapewniającą opiekę nad dziećmi (planowana praca świetlicy w godzinach od 7:00 do 17:00)