Piątek 29.03.2024

Statistics

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 1
w Tychach

• W środę, 3 kwietnia, zapraszamy Rodziców na konsultacje - godz. 17:00.
    O 16:30 spotkanie prezydium Rady Rodziców.

• W ramach współpracy z Miastem Tychy Stowarzyszenie „DOGMA” prowadzi w Tychach punkty pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Usługi te dostępne są bezpłatnie.

Kto może skorzystać z porad i pomocy, w jaki sposób umówić się na wizytę, gdzie zlokalizowane są punkty pomocy – informacje znajdują się na stronie Urzędu Miasta (KLIKNIJ TUTAJ) i na stronie Stowarzyszenie „DOGMA” (KLIKNIJ TUTAJ).

• Informujemy, że w konkursie na największą wpłatę na konto Rady Rodziców wygrały klasy:

1. Klasa 1a (otrzymuje nagrodę w wysokości 600 zł)
    2. Klasa 6a (nagroda 400 zł)
    3. Klasa 3a (nagroda 200 zł).

Dziękujemy za wszystkie wpłaty na Radę Rodziców!

• Zapraszamy do udziału w XXIX Międzyszkolnym Konkursie Gwary Śląskiej Terozki se pogodomy... im. Łucji Staniczkowej.
    Kilka słów o historii konkursu oraz regulamin tegorocznego konkursu dostępne są TUTAJ (KLIKNIJ).
    Do szkół, które od lat mamy zaszczyt gościć na konkursie informacje zostały wysłane mailem.

• Ważne daty w roku szkolnym 2023/24 można sprawdzic TUTAJ (KLIKNIJ)

• Zasady korzystania ze stołówki szkolnej, druk umowy na obiady i inne ważne informacje dostępne są TUTAJ (KLIKNIJ).

• W najbliższą niedzielę, 17 marca, odbędą się wybory do Rady Osiedla Stare Tychy. Lokal wyborczy mieści się w naszej szkole. Głosować można od 8:00 do 20:00. Listę kandydatów do Rady Osiedla Stare Tychy można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta (KLIKNIJ TUTAJ).
    Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu! Z korzyścią dla Państwa dzieci i szkoły.
    Więcej informacji w ogłoszeniach na librusie.

• Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez miasto Tychy – zbieramy makulaturę!
    W szkole makulaturę składujemy przy "woźniówce". Akcja trwa do 15 marca. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta (TUTAJ).

• Zapraszamy Rodziców na konsultacje - w środę, 6 marca, godz. 17:00.

• Informujemy, że najbliższe spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w kwietniu. W środę, przed marcowymi konsultacjami, spotkania nie ma.

• W środę, 21 lutego, zmarła pani Rita Kwiotek - dyrektorka naszej szkoły w latach 1985-1991, polonistka, wspaniały człowiek. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o godz. 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach.
    Wspomnienie o pani Ricie Kwiotek - TUTAJ (KLIKNIJ)