Godziny pracy Regulamin świetlicy Kontrakt świetlicowy MegaMisja Galeria

REGULAMIN PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

ORAZ PROCEDURA ODBIORU DZIECKA ZE ŚWIETLICY

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TYCHACH

Celem świetlicy szkolnej jest organizowanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych
dla dzieci klas I-VIII rodziców pracujących.

1. Świetlica jest czynna w godz. 7.00-17.00.
  2. Nauczyciele świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od momentu jego wejścia na teren świetlicy do zakończenia pracy świetlicy lub do momentu wcześniejszego odebrania go przez osoby do tego uprawnione.
  3. Nie podlega opiece wychowawców dziecko przebywające w szkole przed godziną rozpoczęcia pracy świetlicy i po godzinie zakończenia pracy świetlicy, a także dziecko, które nie dotrze do świetlicy przed lub po lekcjach.
  4. Nauczyciele świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesione oraz pozostawione w niej przedmioty osobiste uczniów (zabawki, telefony komórkowe, MP3 itp.)
  5. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy.
  6. Obowiązkiem osoby odbierającej dziecko jest zgłosić nauczycielowi świetlicy odbiór dziecka.
  7. Ucznia mogą odebrać ze świetlicy tylko rodzice (prawni opiekunowie) lub osoby posiadające pisemne upoważnienie wydane przez rodziców (prawnych opiekunów) z czytelnym podpisem i datą.
  8. Ucznia do 7. roku życia może odbierać osoba, która ukończyła 10 lat. Uczeń po 7. roku życia może opuszczać świetlicę samodzielnie po pisemnej zgodzie rodzica (opiekuna prawnego) lub być odebrany przez osoby upoważnione.
  9. W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez inna osobę (niż wskazane w upoważnieniu stałym), jeżeli ta osoba ma pisemne upoważnienie od rodzica (opiekuna prawnego).
  10. Uczniowie, posiadający pisemne pozwolenie rodziców na samodzielny powrót ze świetlicy do domu muszą swoje wyjście zgłosić wychowawcy świetlicy.
  11. Po przyjściu osoby odbierającej dziecko z świetlicy, nie ma możliwości pozostawienia ucznia na dalszy pobyt w świetlicy oraz ponownego przyprowadzenia go na świetlice w tym samym dniu.
  12. Wszystkie informacje dotyczące opuszczenia świetlicy przez dziecko muszą być przekazane na piśmie (nie ma możliwości wypuszczenia dziecka ze świetlicy po telefonicznej informacji).
  13. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy i do przestrzegania kontraktu świetlicy.
  14. Zachowanie dziecka w świetlicy ma wpływ na jego ocenę z zachowania.
  15. Rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są do:
  • uzupełnienia karty zgłoszenia oraz do aktualizacji danych,
  • pisemnego poinformowania o stałych zajęciach dodatkowych dziecka, na które ma wychodzić samodzielnie ze świetlicy,
  • odbierania dziecka w godzinach pracy świetlicy.
  1. Wobec pozostawienia dziecka w świetlicy po godzinach pracy świetlicy i niepoinformowanie wychowawców o trudnościach z odbiorem dziecka wychowawca podejmuje następujące działania:
  • podejmuje próbę telefonicznego kontaktu z rodzicem lub inną uprawnioną osobą
  • kontaktuje się z Dyrektorem szkoły, który podejmuje decyzję o powiadomieniu policji oraz MOPS-u (Dział pomocy dziecku).