Dla ósmoklasisów

Nawigacja

rok 2023/24 Pani Rita rok 2022/23 Laboratoria Przyszłości rok 2021/22 Zdalna szkoła Terozki se pogodomy... Na czas wirusa rok 2019/20 Pani Łucja Rok 2018/19 POMAGAMY! Rok 2017/18 rok 2016/17 RAZEM TYCHY rok 2015/16 Szkoła demokracji rok 2014/15 Przyjaciel szkoły rok 2013/14 rok 2012/13 Kronika rok 2011/12 rok 2010/11 rok 2009/10 Kuchnia rok 2008/09 Pracownia

Wydarzenia

rok 2011/12

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

Świadectwa wręczone, nagrody wręczone, podziękowania wręczone, tytuły „Przyjaciela szkoły” wręczone, gratulacje zdobywcom stypendium naukowego wrę... ups, zapomnieliśmy wręczyć!

Wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzymy udanych wakacji!

A mówiąc poważnie – decyzją komisji stypendialnej stypendia naukowe otrzymają uczniowie, których średnia ocen wynosi co najmniej 5,3. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stypendia będą wypłacane na początku następnego semestru (we wrześniu).

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2011/12 można zobaczyć TUTAJ.

Prezentację multimedialną pokazując ten rok (oraz rok szkolny 2010/11 i Jubileusz 210-lecia szkoły) można jeszcze zakupić w sekretariacie.

******

DYPLOMY I WYSTĘP

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, żeby wręczyć nagrody laureatom licznych szkolnych konkursów i obejrzeć „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu kółka teatralnego.

******

SREBRNA GÓRA

Od kilku lat, w ostatnich dniach roku szkolnego, szóstoklasiści jeżdżą na pożegnalną wycieczkę do Srebrnej Góry. Czekają na nich wyjątkowe i niecodzienne atrakcje – w tym roku były to między innymi: most tybetański, wioska indiańska, tyrolka, wspinaczka skałkowa, zorbing i wycieczka na Szczeliniec.

Duuuużo zdjęć TUTAJ

******

„ZIELONA SZKOŁA” W RELACJACH UCZNIÓW KLASY 3 c

Nareszcie wyjechaliśmy! Bardzo się cieszyliśmy, że jedziemy nad morze. Po drodze nasza pani pilnowała, żeby nikt nie chodził po autokarze. Dojechaliśmy około 19:00. Najpierw wnosiliśmy walizki do pokoju i poszliśmy na kolację.

Następny dzień był bardzo fajny. Poszliśmy na plażę. Nieźle się bawiliśmy, nawet nie zauważyliśmy, kiedy jest zbiórka. Reszta dni była również ciekawa, ale najbardziej podobała nam się wycieczka na miasto i Hel.

Wreszcie przyszedł dzień wyjazdu do domu. Długo jechaliśmy. Nasi rodzice nas przywitali i pojechaliśmy do domu. Szkoda, że „Zielona szkoła” była taka krótka.

Weronika Buła i Alicja Witańska

 

6 czerwca wyjechaliśmy na „Zieloną szkołę”. Było super! Dlatego, że dosyć często chodziliśmy na plażę, budowaliśmy zamki z piasku. Były pyszne obiady, a na kolację i na śniadanie mieliśmy szwedzki stół. I dlatego też podobała mi się „Zielona szkoła”. Ale było też wiele innych atrakcji.

Aurelia Kolasa

 

„Wycieczka do Trójmiasta”

Widziałem staroświecki kościół, fontannę Neptuna, która znajduje się na najbogatszej ulicy miasta. Były tam też przepiękne kamienice. Ale kiedy wybuchła wojna każdy dorosły mężczyzna musiał iść do zbrojowni i byli podzieleni na stanowiska bojowe. Po Gdańsku nic nie zostało.

W Sopocie były eksperymenty naukowe. Później pojechaliśmy do Gdyni, a tam poszliśmy do gdyńskiego oceanarium. Widzieliśmy też statek wojenny ORP „Błyskawica”, który walczył podczas II wojny światowej.

Kuba Stasiaczek

 

„Wycieczka do Trójmiasta”

Podczas zielonej szkoły pojechaliśmy autokarem do Trójmiasta. Jechaliśmy jakieś półtorej godziny.

Najpierw byliśmy w Gdańsku. Tam oglądaliśmy: Żurawia, Stare Miasto, kościół mariacki, fontannę Neptuna i królewskie kamienice.

Potem pojechaliśmy do Experymentu w Sopocie. Było tam bardzo fajnie. Można było zobaczyć: zniszczenia spowodowane przez wiatr, uciętą głowę, kamerę mierzącą temperaturę ciała i wiele innych.

Potem jeszcze do Gdyni. Tam byliśmy w oceanarium. Było mnóstwo ryb: mureny, rekiny wąsate, piranie, meduzy, jesiotry, węgorze elektryczne i inne. Później była sala, w której można było dotykać małych jesiotrów, flądr i babek byczych. I na sam koniec obejrzeliśmy z zewnątrz ORP Błyskawicę i Dar Pomorza. Wycieczka była bardzo fajna.

Patryk Kowalczyk

 

Był ładny dzień. Zaraz po śniadaniu poszliśmy na plażę, budowaliśmy zamki z piasku i moczyliśmy nogi. Pani ogłosiła zbiórkę i jak doszliśmy do hotelu to poszliśmy do pokoju umyć ręce i poszliśmy na obiad.

Po dwóch godzinach zeszliśmy na zbiórkę i pojechaliśmy na konie. Jeździliśmy bryczką, a później oglądaliśmy konie i kuce i jeździliśmy na koniach. Wróciliśmy prosto na kolację.

Krzysztof Groński

 

Pewnego dnia, kiedy była ładna pogoda, poszliśmy na wycieczkę do parku dinozaurów. Widzieliśmy takiego dużego dinozaura, co miał wielką szyję i ważył 138 ton. Najbardziej podobał mi się tyranozaur rex, bo był bardzo fajny i silny.

A potem poszliśmy na plac zabaw i było bardzo fajnie. Potem przyjechał po nas meleks i zawiózł nas do domu. Wycieczka była udana.

Rafał Zacharczuk

 

„Wycieczka do fokarium”

Byliśmy w fokarium na Helu. Było tam 5 fok: 2 samce i 3 samice. I była treserka. Foka wskakiwała na kamienie i robiła nura i w nagrodę dostawała rybę. Później zobaczyliśmy z drugiej strony treserkę, która rzucała zabawkę i foka oddawała tej pani zabawkę i dostawała nagrodę czyli rybę. Widzieliśmy też fokę z bliska w wodzie. Była tam też informacja, że nie wolno wrzucać pieniędzy do fok.

Mateusz Knieć

 

Właśnie jechaliśmy na Hel. Jechaliśmy, jechaliśmy i wreszcie dotarliśmy. Byliśmy niedaleko portu i oglądaliśmy Morze Bałtyckie. Pan nam opowiadał bardzo ciekawe rzeczy. Potem poszliśmy alejami do portu. Płynęliśmy bardzo dużym statkiem. Płynęliśmy i byliśmy za granicą Polski. Wróciliśmy do portu. Potem szliśmy miastem do latarni morskiej. Wreszcie dotarliśmy. Miała tak dużo schodów, ale weszliśmy na samą górę. Było bardzo wysoko i był bardzo piękny widok. Potem zeszliśmy na dół i poszliśmy do miasta. A potem wyjechaliśmy z Helu i wróciliśmy do Łeby.

Dawid Strzoda

 

Dnia 17 czerwca za Zielonej szkole był chrzest morski. Na początek robiliśmy różne ćwiczenia: pompki, przysiady, pajacyki. Potem stworzyliśmy dwie drużyny (dziewczyny i chłopcy) i przeciągaliśmy linę. Dziewczyny wygrały, bo pomógł im Neptun. Potem musieliśmy zbudować różne rzeczy z piasku: 3 a musiała zbudować wannę dla Prozerpiny i Neptuna, 3 b musiała zbudować dla nich trony, a my zamek z fosą. Następne zadanie polegało na tym, że musieliśmy pobiec do morza, zamoczyć tylko lewy łokieć, a wracając zabrać jedną muszelkę. Muszelkę musieliśmy dać Prozerpinie, przechodząc na kolanach po szyszkach, aby odebrać dyplom. Było super!

Wiktoria Walaszek i Paulina Bednarczuk

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

******

PRZYJEŻDŻAMY, WYJEŻDŻAMY...

19 czerwca opaleni trzecioklasiści wrócili z Zielonej Szkoły, 20 czerwca szóstoklasiści pojechali na tradycyjną pożegnalną wycieczkę do Srebrnej Góry.

Zdjęcia TUTAJ I TUTAJ

*****

KARTA ROWEROWA

Kiedy były już wystawione oceny z wszystkich przedmiotów czwartoklasiści zdawali jeszcze jeden egzamin – na kartę rowerową. Nie przeszkodziła im deszczowa pogoda, wszyscy zdali!

Więcej zdjęć TUTAJ

******

EURO 2012

Co prawda mecze odbywają się popołudniami i wieczorami, ale rano w szkole też można dopingować naszą drużynę. Tego dnia, w którym Polska grała z Rosją wszyscy przyszli do szkoły w barwach narodowych. W zabawę włączyli się również nauczyciele i naprawdę cała szkoła była biało-czerwona. Co można zobaczyć TUTAJ

*****

ZIELONA SZKOŁA

6 czerwca o poranku trzecioklasiści wyjechali na Zieloną Szkołę. Życzymy im udanego pobytu w malowniczej Łebie

*****

VIII PIKNIK RODZINNY

… jak opisać 4 godziny pogodnego sobotniego popołudnia, kiedy w szkole i wokół szkoły działo się tyle, że kronikarz nie zdążył nawet wszystkiego udokumentować? ;-)

Dziękujemy sponsorom, a także wszystkim, którzy pomogli nam przygotować to spotkanie i wszystkim, którzy nas tego dnia odwiedzili!

Mnóóóóóstwo zdjęć TUTAJ

******

„O ZŁOTY PIERWIASTEK”

Trzynastka wcale nie musi być pechowa! Międzyszkolny konkurs matematyczny odbył się po raz trzynasty. Drużyny z wszystkich szkół prezentowały bardzo wysoki poziom, wyrównana walka trwała do ostatniej konkurencji – tradycyjnej „gry o 10 000”. Różnice punktów wśród zwycięskich drużyn były minimalne ale… to my wygraliśmy!! Gratulacje dla Ali, Krzysia i Mateusza!

Więcej zdjęć TUTAJ

******

DZIEŃ MATKI

Na widowni – uczniowie klas pierwszych i najważniejsi goście tego dnia: mamy. Na „scenie” – pierwszoklasiści, śpiewające dziewczynki z 2 a oraz klasa 2 c! I rewelacyjne występy muzyczne, recytatorskie, wokalne i taneczne. Z dedykacją dla wszystkich mam J

Więcej zdjęć TUTAJ

******

POMNIK POWSTAŃCA 

Na początek trochę historii:

15 sierpnia 1930 roku w pobliżu szkoły odsłonięto pomnik, upamiętniający powstańców śląskich.

 

widokówka z początku lat trzydziestych XX w. 

Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa Niemcy oczywiście zniszczyli pomnik. Na istniejącym cokole chcieli umieścić popiersie Adolfa Hitlera. Podobno jego wyrzeźbienie zaproponowali kilkunastoletniemu zdolnemu mieszkańcowi Tychów – Augustynowi Dyrdzie. Na co miał on odpowiedzieć, że jeszcze nie jest na tyle dobrym rzeźbiarzem.

Po wojnie, dopiero w 1958 roku, powstaniec wrócił na pomnik. Ale nieco inny – zgodnie z duchem czasów, w których powstał dzierżył w dłoni sztandar. Autorem tego pomnika był… Augustyn Dyrda. Rzeźbiarz, który w międzyczasie ukończył (z wyróżnieniem!) studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  

fotografia z roku 2003 

W roku 2006 nastąpiła kolejna zmiana. A może powrót do tego, co było pierwotnie? Na cokole pojawiła się replika pierwotnej wersji powstańca. Jej autorem był nie kto inny, jak Augustyn Dyrda – wyjątkowy tyski artysta-rzeźbiarz.

A „stary” betonowy pomnik powstańca ze sztandarem… stanął w ogrodzie koło domu Augustyna Dyrdy.

Kolejnym ważnym dla naszej historii wydarzeniem było przekazanie Muzeum Miejskiemu w Tychach budynku byłego urzędu gminy. Koło Muzeum przygotowano miejsce dla wyjątkowego eksponatu – „starego” pomnika powstańca śląskiego.

17 maja nastąpił ten dzień, kiedy powstaniec stanął na swoim miejscu!
Co każdy może łatwo stwierdzić idąc do lub ze szkoły.
 

 

P.S.: Prawdopodobnie nasza szkolna strona jest jedynym miejscem w internecie, które zamieszcza informację o tym wydarzeniu J

P.S. 2: Kilka godzin później nasza strona już nie jest jedynym miejscem - informacja jest też na stronie Muzeum Miejskiego w Tychach

*****

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Co należy zrobić, kiedy w szkole pojawi się jakieś zagrożenie? Spokojnie opuścić klasy i drogami ewakuacyjnymi wyjść na zewnątrz…

W tym roku próbny alarm przeciwpożarowy obserwowali strażacy.

A kiedy już uczniowie szybko i sprawnie opuścili szkołę i alarm został odwołany – strażacy nie mogli tak od razu odjechać. Uczniowie z klas 1-3 koniecznie chcieli zobaczyć z bliska wóz strażacki. 

  

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

„POKAŻ, NA CO CIĘ STAĆ!”

Nasi uczniowie są wszechstronnie uzdolnieni. Swoje talenty szlifują podczas zajęć pozalekcyjnych w szkole, zajęć w różnego rodzaju klubach i domach kultury oraz… samodzielnie. 16 maja wszyscy mogli zaprezentować swoje talenty podczas szkolnych eliminacji konkursu „Pokaż, na co Cię stać!”. Oglądaliśmy więc prace plastyczne oraz występy taneczne, gimnastyczne, sportowe, kabaretowe, muzyczne.

Finaliści konkursu wystąpią podczas VIII Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się już niedługo – 2 czerwca!

Finalistami są (w kolejności alfabetycznej): Kajetan Bebrok, Jan Diak, Michalina Gawlik, Amelia Janko, Angelika Kula, Artur Małajny, Amelia Michalska, Mateusz Mikosza, Jakub Toborek, Szymon Zazula.

Podczas Pikniku będzie można również obejrzeć wystawę prac plastycznych dostarczonych na konkurs.  

  

Więcej zdjęć TUTAJ  

*****

NAGRODA DLA NASZEGO ABSOLWENTA!

6 maja wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury i sportu. Z radością informujemy, że nagrodę w dziedzinie sportu otrzymał Adam Bielecki!

Dwa miesiące temu pisaliśmy o zdobyciu przez Adama kolejnego „ośmiotysięcznika” – szczytu Gasherbrum w Karakorum.  

  

W zastępstwie nieobecnego brata nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dziuby odebrała Agnieszka Bielecka (również nasza absolwentka).  

*****

BYŁ PRZYJACIELEM…

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Henryka Kossowskiego. Przez wiele lat pełnił on funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Stare Tychy. Zawsze mogliśmy liczyć na jego wsparcie i życzliwość. Był jedną z pierwszych osób, którym przyznaliśmy tytuł „Przyjaciel szkoły” – bo pan Henryk Kossowski naprawdę był naszym przyjacielem.  

 

Wręczenie statuetki i certyfikatu „Przyjaciela Szkoły” w roku 2009

*****

3 MAJA

Akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa 4 c. Program obejrzeli uczniowie klas 4-6 oraz klasa 1 c.

  

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

JACY ONI ZDOLNI – odcinek 3

W tym odcinku o artystycznych sukcesach naszych uczniów:

Szymon Zazula (tym razem solo) wystąpił w miejskim konkursie „T jak talent” i zakwalifikował się do finału.

 

fot. Lidia Kępowicz

 

Trójka uczniów wzięła udział w VI Internetowy Konkurs Wiedzy Muzycznej (organizowanym przez Stowarzyszenie „Amadeusz”) – Piotr Ludynia zajął 3. miejsce, Radosław Okoń i Wojciech Kozakowski zostali wyróżnieni. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 21 kwietnia w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.  

  

fot. Grzegorz Ludynia

 

Angelika Kula zajęła 4. miejsce w kategorii „modern” podczas Krajowych Mistrzostw IDO w Tańcu Nowoczesnym, które odbyły się w Grójcu.

 

TUTAJ można zobaczyć dyplomy.

******

DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w szkolnym konkursie „Eko-Moda”. Podczas specjalnego pokazu mody mogliśmy podziwiać oryginalne kreacje na różne okazje zrobione z rzeczy, które potocznie nazwalibyśmy śmieciami.

  

Więcej zdjęć TUTAJ

******

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Jak co roku nasza szkoła była współorganizatorem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  

  

Startująca w konkursie nasza drużyna w składzie Dorota Bielewicz, Dawid Szalaty, Daniel Czerw zajęła 4. miejsce. Dorotka była najmłodszą uczestniczką konkursu.  

  

Więcej zdjęć TUTAJ

PS. Właściwie „nasza drużyna” możemy powiedzieć również o reprezentacji Gimnazjum nr 10 w składzie Radek Bielewicz, Patryk Szalaty i Bartek Bratko. Ta „nasza” drużyna zajęła 2. miejsce ;-) Gratulujemy!  

*****

SPRAWDZIAN KLAS 6

I nadszedł ten dzień, kiedy szóstoklasiści mogli całkiem poważnie udowodnić wszystkim, że w ciągu minionych sześciu lat nauczyli się czytać, pisać, liczyć i myśleć.  

  

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

KONCERT SKRZYPCOWY

Pani Barbara Kajdasz od lat organizuje w swoich klasach „Herbaciane spotkania”, podczas których dzieci poznają ciekawych ludzi, zajmujących się muzyką, sportem, podróżami i mnóstwem innych interesujących rzeczy!

W spotkaniu z panem Michałem – nauczycielem gry na skrzypcach – uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych. Pan Michał opowiadał, jak w skrzypcach powstaje dźwięk, jak młodzi skrzypkowie uczą się metodą Suzuki i, przede wszystkim, grał – razem z pierwszoklasistką Martą.  

  

Swoich sił mogli spróbować również inni uczniowie – granie na skrzypcach wcale nie jest trudne! 

Więcej zdjęć TUTAJ 

******

SUS czyli Szkoła Ucząca Się

Nasza szkoła przystąpiła do drugiego etapu programu SUS (Szkoły Uczącej Się), w ramach którego nauczyciele wprowadzają elementy oceniania kształtującego, które pomagają uczniom uczyć się. Ocenianie kształtujące (OK) opiera się na współdziałaniu pomiędzy nauczycielem, uczniem i rodzicem. Świadomi i zaangażowani rodzice są bardzo ważnym elementem współpracy między nauczycielem stosującym na lekcjach ocenianie kształtujące i uczniem.

 

Podstawą współpracy są dwa elementy oceniania kształtującego:

CELE LEKCJI – uczniowie mają podane na początku lekcji. Zachęcamy do rozmów z dziećmi na temat tego, czego się uczą w szkole. Tutaj właśnie poprosimy Państwa o współpracę – chcielibyśmy, aby Państwo pytali swoje dzieci o to, czego się w szkole nauczyły.

NACOBEZU (NA CO BĘdę Zwracać Uwagę) – czyli kryteria sukcesu, które wyraźnie określają, co uczeń powinien umieć. Rodzice w większym niż do tej pory stopniu mogą uczestniczyć w nauce swojego dziecka, mogą skuteczniej pomagać dziecku w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, dzięki precyzyjnemu nacobezu.

 

Przed każdym sprawdzianem uczeń otrzymuje dokładną informację na temat tego, co będzie podlegało ocenie i tylko do tego odnosi się informacja zwrotna nauczyciela. Przestrzeganie takiej swoistej umowy daje uczniom poczucie bezpieczeństwa i pomaga im się uczyć. Ocenianie kształtujące (OK) oprócz pomocy uczniom w nauce ma również na celu przejęcie przez nich odpowiedzialności za własny proces uczenia się. Zależy nam, aby nasi uczniowie zdobywali wiedzę dla siebie, a nie dla stopni.

 

Przy stosowaniu oceniania kształtującego ważna jest współpraca szkoły z rodzicami, polegająca na wspólnym omawianiu postępów dzieci w nauce i planowaniu najlepszych warunków do ich rozwoju. Współpraca między nauczycielem, uczniami i rodzicami to podstawa osiągnięcia sukcesu w procesie nauczania – uczenia się, a na tym zależy nam w naszej szkole.

******

JACY ONI ZDOLNI! – odcinek 2 ;-)

Prezentujemy kolejne zestawienie sukcesów, jakie odnieśli nasi uczniowie:

 

Filip Kowalczyk do kolekcji dyplomów i medali dołączył dwa srebrne medal zdobyte podczas VIII Pucharu Podbeskidzia w ju-jitsu i karate (w kategorii kata i semi-kontakt).

 

Laureaci konkursu plastycznego „Mikołaje, palmy, moje, lalki zboża... Zwyczaje doroczne na ziemi pszczyńskiej” (organizatorem było Muzeum Miejskie w Tychach): Karolina Skotnicka, Emilia Podkościelny, Kamil Dziuk (wszyscy reprezentowali w konkursie MDK nr 1).

 

Szymon Zazula (wraz z tatą Januszem) wystąpili w telewizyjnym programie „Got to dance – tylko taniec” (Polsat).

 

Weronika Poks zdobyła brązowy medal podczas II Zawodów Pływackich klas trzecich (na dystansie 25 m stylem grzbietowym).

 

A z sukcesów, które możemy zapisać na konto szkoły odnotujmy pierwsze miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logiczno-Matematycznej. Któż jest laureatem? Oczywiście Krzysiu Mrzigod!!! Bardzo się cieszymy!!!

I GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!!

 

Dyplomy można obejrzeć TUTAJ

******

„SĄD NAD KSIĄŻKĄ”

Najnowsza inscenizację kółka teatralnego była zaprezentowana podczas „Gostyńskich Teatrałek”, obejrzeli ją uczestnicy i goście konkursu gwary śląskiej oraz nasi uczniowie z klas starszych i młodszych.

  

Więcej zdjęć TUTAJ

******

HISTORIA MUZYKI ROZRYWKOWEJ

Skąd wziął się jazz? Co to jest aranżacja? Na te i inne pytania odpowiedział uczniom klas 4-6 pan Darek, który kolejny raz zagrał i zaśpiewał w naszej szkole wraz z zespołem świetnych muzyków.  

  

A w wymieszaniu wszystkich gatunków muzycznych pomogła Iza ;-)

Więcej zdjęć TUTAJ

******

„TEROZKI SE POGODOMY…”

Szesnosty roz spotkali sie ci, kierzy poradzom godać.

W tegorocznym konkursie „Terozki se pogodomy…” wzięli udział uczniowie z 10 szkół z Tychów i Kobióra. Jurorami byli: p.Rita Kwiotek (emerytowana dyrektorka naszej szkoły), p.Grzegorz Wencepel (radny Rady Osiedla Stare Tychy, starotyszanin od pokoleń związany z naszą szkołą), p.Dariusz Wencepel (radny Rady Miasta; 15 lat temu, jako uczeń klasy 5, rozpoczynał pierwszy konkurs) oraz jedna z nauczycielek, które  przygotowywały uczestników konkursu, wybrana w drodze losowania – okazała się nią p.Gabriela Kozyra.

Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie, w efekcie jurorzy przyznali dwa pierwsze miejsca w kategorii klas młodszych i dwa pierwsze miejsca w kategorii klas starszych – z radością informujemy, że jednym z laureatów jest nasz szóstoklasista Tomek Giemza!

Dla gości i uczestników konkursu wystąpili uczniowie klasy 2 b,  tańcząc trojaka i śpiewając piosenkę „W Mikołowie na jarmarku” oraz kółko teatralne z inscenizacją „Sąd nad książką”.

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

GASHERBRUM ZDOBYTY!!

9 marca 2012 roku, około godziny 8:30 czasu lokalnego Adam Bielecki i Janusz Gołąb dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068 m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie.

Cóż ta wyprawa ma wspólnego z naszą szkołą? Ano ma! Połowa uczestników wyprawy – Adam Bielecki (zdobywca szczytu) oraz Agnieszka Bielecka (kierownik bazy) – to absolwenci naszej szkoły!

Gratulujemy wszystkim i życzymy bezpiecznego powrotu!

 Gasherbrum I o zachodzie słońca (fot. Agna Bielecka)

Informację podajemy za stroną http://polskihimalaizmzimowy.pl, tam również więcej relacji i zdjęć z wyprawy.

******

PROGRAM UNIJNY

Od 1 marca ruszył program „Szkoła dla każdego.  Indywidualizacja procesu nauczania w klasach 1-3 w tyskich szkołach podstawowych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej i logopedii. Zgodne z profilem programu zajęcia będą również prowadzić panie Grażyna Feliks, Bożena Majchrzak i Danuta Wysocka.

Terminy zajęć zostały podane do wiadomości dzieci, które na nie uczęszczają.  

******

DZIEŃ OTWARTY

Pod koniec lutego zaprosiliśmy do szkoły przedszkolaków wraz z rodzicami. Dla naszych gości wystąpiła klasa 1a, czyli nasi najmłodsi uczniowie, którzy przyszli do szkoły jako sześciolatki.

Rodzice mogli wysłuchać prelekcji dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pani Izabeli Rodak na temat dojrzałości szkolnej, o nowej podstawie programowej opowiedziała pani Katarzyna Nowak, mogliśmy również poznać opinię rodzica, którego sześcioletnie dziecko jest od września uczennicą naszej szkoły.

A dzieci tymczasem poznawały szkołę – bawiły się w sali zabaw wyposażonej w ramach programu „Radosna szkoła”, rysowały, składały origami, uczyły się języka angielskiego z pomocą tablicy interaktywnej.

Mamy nadzieję, że wszyscy przekonali się, że szkoła jest fajnym miejscem i spotkamy się we wrześniu! 

Więcej zdjęć TUTAJ

******

NAJZDOLNIEJSZY ;-)

To zdjęcie nasz szkolny kronikarz wykonał 21 lutego o godzinie 8:40. Chwilę później Krzyś Mrzigod pojechał z panem dyrektorem do Katowic na finał konkursu interdyscyplinarnego.

Kilka godzin później, po powrocie, z charakterystycznym dla siebie spokojem Krzysiu stwierdził „łatwe było…”

Po paru dniach już wiedzieliśmy – Krzyś po raz drugi został laureatem!

GRATULUJEMY!!!

*****

JACY ONI ZDOLNI!

Nasi uczniowie zdobywają nagrody nie tylko reprezentując szkołę, ale również kluby sportowe, domy kultury…

Więc pochwalimy się, że naszymi uczniami są:

Kamil Dziuk – zdobywca 1. miejsca w VIII wojewódzkim konkursie plastycznym „Śląsk – moja mała ojczyzna”,

 

Michał Juźwik – w listopadzie zwyciężył w Turnieju o Puchar Burmistrza Krapkowic w zapasach w stylu wolnym, w grudniu – w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Starosty Krapkowickiego w zapasach w stylu wolnym;

 

Filip Kowalczyk – wygrał podczas Otwartego Pucharu Podkarpacia Juniorów Polskiej Federacji Budo w kategorii semi-kontakt oraz zdobył brązowy medal w kategorii kata;

 

Adam Mężydło – zdobywca 3. miejsce w XV Jubileuszowym Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta w formach sztuk walki (w kategorii kata);

 

Dawid Szalaty – również podczas Grand Prix Bierunia nie dał szans przeciwnikom zdobywając złote medale w kategoriach kata, kata z bronią, semi-kontakt oraz dyplom dla najwszechstronniejszego zawodnika do lat 15.

 

Wszystkim gratulujemy!!! Cieszymy się, że jesteście naszymi uczniami!

 

Dyplomy można obejrzeć TUTAJ

 

*****

O KRONICE W RADIU

W ostatnią niedzielę ferii gośćmi audycji „Czy to prawda, że…” w Radiu Katowice była dyrektor Muzeum Miejskiego pani dr Maria Lipok-Bierwiaczonek oraz pani Ewelina Kosma. Tematem rozmowy była oczywiście nasza kronika szkolna!

*****

DUUUŻA ŚWIETLICA J

Zgodnie z planem – a czasie ferii świetlica i zerówka zostały połączone duuużymi drzwiami.

 

 

 

Dzięki temu w godzinach popołudniowych do dyspozycji dzieci świetlicowych są obydwa pomieszczenia.

 

 

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować ten projekt! 

*****

PRZEDSTAWIENIE KÓŁKA TEATRALNEGO

Przed feriami wróciliśmy jeszcze na chwilę do klimatów świątecznych, oglądając przedstawienie kółka teatralnego „Dobro zło zwycięża”. Z powodu wielu zbiegów okoliczności premiera przedstawienia odbyła się prawie pod koniec okresu świątecznego ;-)

  

Podczas tego spotkania wręczono również nagrody laureatom szkolnych konkursów.

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

O „KRONICE” W PRASIE

Informacje o wydaniu „Kroniki szkoły w Tychach” ukazały się łamach lokalnej prasy (kliknij na tytuł, żeby przejść do tekstu informacji).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

BAL KARNAWAŁOWY KLAS MŁODSZYCH

Piękne stroje i wspaniała zabawa – tak spędzili dzień 12 stycznia uczniowie klas 0-3.

  

Więcej zdjęć TUTAJ.

*****

JESZCZE O KRONICE

 

Osoby, które miały okazję poczytać wydaną właśnie „Kronikę szkoły w Tychach” zgodnie stwierdzają, że jest to lektura bardzo interesująca!

 

Prawie 90 lat historii, wydarzenia szkolne i echa wydarzeń światowych, informacje o frekwencji i chorobach dziecięcych, o pogodzie i klęskach żywiołowych, o rozbudowie szkoły i inwestycjach w gminie… nie sposób wymienić wszystkich tematów, pojawiających się w kronice!

 

Na zachętę garść cytatów:

 

„10 września [1881 r.] zostało w książęcym domu w Pszczynie zawarte małżeństwo Jej Wysokości Księżniczki Louise z hrabią Solms-Baruth. Korzystna pogoda pozwoliła na zorganizowanie wycieczki wszystkich uczniów wszystkich szkół do parku zamkowego. Dzieci zostały tam ugoszczone, otrzymały posiłek i napoje, a szkoły otrzymały wiele prezentów. Na zmianę śpiewy i zabawy, pokazy gimnastyczne zabawiały młodzież szkolną, aż do wieczornego powrotu. Po powrocie do szkoły odśpiewano hymn państwowy, następnie wychowawcy zwolnili dzieci do domów.”

 

 Pałac w Pszczynie
(fot. Ewelina Kosma)

 

W roku 1900 kronikarz zanotował: „nareszcie spełniło się marzenie grona nauczycielskiego o posiadaniu większego budynku szkolnego. Na wiosnę rozpoczęto budowę nowego budynku szkolnego i mieszkania dla kierownika szkoły.” W kolejnym roku szkolnym czytamy: ” Budynek szkolny został w tym roku ukończony i 15 lipca przekazany przez mistrza murarskiego Maeltzera władzom szkolnym. Jednak uroczyste poświęcenie tego ośmioklasowego budynku szkolnego odbyło się dopiero 3 grudnia 1900 r. w obecności przedstawicieli gminy. O godzinie 800 udały się dzieci ze swoimi nauczycielami do kościoła, gdzie rozpoczęto uroczystość mszą świętą. Po przemówieniu w języku niemieckim i polskim tutejszego proboszcza do dzieci i ich rodziców ruszyła procesja do nowego budynku szkolnego. Tutaj, przy śpiewie dzieci „Z Bogiem, z Bogiem wstępujemy” nastąpiło poświęcenie wszystkich pomieszczeń przez miejscowego duchownego, na czym zakończono uroczystość.”

 

 Nowa szkoła katolicka
(fragment widokówki z początku XX w. z kolekcji Wojciecha Waltera)

 

„16 czerwca br. [1913] świętowano jubileusz panowania Jego Majestatu [Wilhelm II Hohenzollern]. Przed południem było nabożeństwo świątecznie dla związków i szkół. Po południu zorganizowano wędrówkę do zameczku myśliwskiego w Promnitzach. Prawie wszyscy uczniowie klas I-V wzięli udział w tym marszu, który prowadził drogą cesarsko-książęcą do zameczku, a następnie do Paprocan.”

 

 Promnice
(widokówka z kolekcji Wojciecha Waltera)

 

Dzień 25 października 1924 r. pozostawił u dzieci niezatarte wspomnienia. W dniu tym bowiem wszystka młodzież tutejszej szkoły i szkoły mniejszości witała na dworcu powracające do Polski zwłoki nieśmiertelnego powieściopisarza śp. Henryka Sienkiewicza.

 

Pociąg przewożący zwłoki Henryka Sienkiewicza – ten, który przejeżdżał przez Tychy.
Na tej fotografii pociąg jest już w Warszawie

(ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)

… i to tyle na zachętę J

Zapraszamy do lektury!

Dodajmy jeszcze, że wydawnictwo zawiera ponad 100 ilustracji – reprodukcje fotografii i wycinków prasowych z kroniki, fragmenty oryginalnego rękopiśmiennego tekstu, historyczne zdjęcia z archiwów prywatnych oraz… kilka zdjęć współczesnych – może Ty też na nich jesteś? ;-)

„Kronikę” można nabyć w Muzeum Miejskim w cenie 35 zł.
8 stycznia, podczas wywiadówek, kronika będzie również sprzedawana w szkole.

*****

OFICJALNA PREMIERA „KRONIKI”

9 stycznia w Muzeum Miejskim miała miejsce oficjalna premiera „Kroniki szkoły w Tychach”.

Obecni byli wszyscy, którzy przyczynili się do powstania tego wydawnictwa: p. Paweł Grychtolik, który przełożył tekst w części niemieckiej, p. Weronika Nagengast, która redagowała tekst, p. Ewelina Kosma, która wpisała tekst w komputer i pomagała w redagowaniu, p. Agnieszka Czyżewska, autorka okładki, p. Krzysztof Skrzypek, którzy składał kronikę do druku.

Sukces, jakim jest wydanie „Kroniki” nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie dyrektor Muzeum Miejskiego, p. Marii Lipok-Bierwiaczonek i finansowe wsparcie miasta.

 

Najważniejszymi gośćmi dzisiejszego spotkania byli wiceprezydent miasta p. Daria Szczepańska i nasz pan dyrektor...

 

... oraz p. Rita Kwiotek i p. Joanna Gładysz, emerytowane dyrektorki naszej szkoły.

Dziękujemy również za przybycie przedstawicielom prasy i radia oraz pasjonatom lokalnej historii.

Relacja z tego spotkania na stronie Muzeum Miejskiego.

Przypominamy, że „Kronikę” można nabyć w Muzeum Miejskim w cenie 35 zł.
8 stycznia, podczas wywiadówek, kronika będzie również sprzedawana w szkole.

*****

„KRONIKA SZKOŁY W TYCHACH”

Z największą radością informujemy, że dzisiaj - 3 stycznia 2012 r. - ukończono druk naszej najstarszej kroniki szkolnej!!!

Kronika obejmuje informacje z lat 1865-1953, w oryginale pisana była na przemian w języku niemieckim (w latach 1865-1922, 1939-1945) oraz polskim (1922-1939 i lata powojenne). Przekład części niemieckiej, w większości pisanej tzw. „gotykiem”, zawdzięczamy Panu Pawłowi Grychtolikowi (który jest absolwentem naszej szkoły). Oryginalny tytuł kroniki brzmi „Kronika szkoły i gminy w Tychach” – zgodnie z tym tytułem jest ona również wspaniałym źródłem historycznym do dziejów naszego miasta.

 

 Paczki prosto z drukarni zmagazynowane w Muzeum Miejskim.

 

         

 

Dyrektor Muzeum Miejskiego, pani dr Maria Lipok-Bierwiaczonek przekazuje pierwsze egzemplarze „Kroniki” panu dyrektorowi Krzysztofowi Jurankowi.

 

 

 

Kronikę można zakupić w Muzeum Miejskim w cenie 35 zł.

Można ją również obejrzeć w czytelni (biblioteka i czytelnia są czynne od 8.15 do 13.45)

18 stycznia, podczas wywiadówek, kronika będzie sprzedawana w szkole.

 

Serdeczne podziękowania dla Muzeum Miejskiego i pani dyrektor Marii Lipok-Bierwiaczonek za wspaniałą i twórczą współpracę przy wydaniu tego dzieła!

*****

OSTATNIE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

20 grudnia gościliśmy w szkole panie z Muzeum Miejskiego, które odkrywały tajniki tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych. Warsztaty odbyły się już po raz drugi, tym razem (oprócz uczniów z kółka regionalnego) uczestniczyła w nich duża grupa pierwszoklasistów.

 

 

 

... a kiedy do świąt pozostały już tylko godziny nadszedł czas na klasowe spotkania „wigilijne”.

 

 

 

A potem pożegnaliśmy szkołę! Na tydzień :-)

*****

NOWY SPRZĘT SPORTOWY

Skrzynia została zakupiona za pieniądze uzyskane z wpłat 1%, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nobel Sport.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

„W GWIAZDKOWYM NASTROJU”

W organizację tegorocznego tradycyjnego spotkania świątecznego włączyła się Rada Osiedla Stare Tychy – i już o 16.00 przed szkołę przyjechał Mikołaj, który organizował zabawy i rozdawał prezenty.

 

 

Godzinę później, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali gimnastycznej, rozpoczęły się występy naszych uczniów – zaczynając od tych najmłodszych, z „zerówki”, a kończąc na szóstoklasistach.

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

6 GRUDNIA

Tego dnia szkołę odwiedził Mikołaj, rozdając prezenty i słodycze.

Niektóre klasy w całości dopasowały się do atmosfery tego dnia ;-)

 

A drugoklasiści pojechali podglądać, jak tworzy się ozdoby choinkowe. Mieli również możliwość ozdobienia swoich własnych baniek.

 

Więcej zdjęć TUTAJ i TUTAJ

****

ANDRZEJKI

Współorganizatorami dyskoteki andrzejkowej byli gimnazjaliści z G12.

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

V TYSKIE SYMPOZJUM HISTORYCZNE

22 listopada w Muzeum Miejskim odbyło się V Tyskie Sympozjum Historyczne, którego tematyka koncentrowała się „Wokół tyskiego rynku”. Nasza szkoła również jest w pobliżu rynku – nie mogło więc zabraknąć referatu o dziejach szkoły!

Relacja na stronie Muzeum Miejskiego TUTAJ

*****

SPOTKANIE Z ALPINISTĄ

O górach, wspinaniu, sprzęcie niezbędnym do wędrówek górskich, zasadach bezpieczeństwa i asekuracji opowiedział p.Radek, ilustrując swoją opowieść wspaniałymi zdjęciami gór z całego świata.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

DZIEJE SIĘ ! 

Ostatnie prace przy placu zabaw! 

 

*****

LEKCJA ZOOLOGII

Kolejny raz gościliśmy pana Krystiana i jego sympatyczne zwierzątka. W tym roku nie było anakondy Anki, był za to pyton, który nazywał się… Kronikarz bardzo prosi o podpowiedź, jak miał na imię pyton!!! ;-) Proszę o informację do biblioteki.

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

PŁYWANIE

15 listopada nasi uczniowie startowali z zawodach pływackich, które odbywały się na basenie w SP 19.

 

Szkołę reprezentowali: z klas 2-3 – Agnieszka Dziuk, Wiktoria Knapik, Wiktoria Chrobok, Justyna Ryś, Weronika Poks, Barbara Jankowska i Jakub Stasiaczek, Filip Kowalczyk, Łukasz Pawłowski, Jakub Stefański.

Z klas 4 – Julia Krawczyk, Nadia Grela, Weronika Łupieżowiec i Sebastian Stokłosa, Jakub Pokrywczyński, Łukasz Brzezina.

Z klas 5 – Alicja Niewiadomska, Magdalena Krztoń, Agata Hachuła i Szymon Zubelewicz, Mateusz Michalak, Karol Penkala, Wojciech Kozakowski, Kamil Dziuk, Piotr Laska.

Z klas 6 – Hanna Łukowiec, Magdalena Kulisz, Małgorzata Walter i Kacper Kuras, Dawid Szalaty, Tomasz Giemza.

 

W klasyfikacji indywidualnej medale zdobyli: srebrne – Weronika Poks (styl grzbietowy), Weronika Łupieżowiec (styl grzbietowy), Jakub Pokrywczyński (styl klasyczny), Alicja Niewiadomska (styl dowolny); brązowe medale zdobyli – Wiktoria Chrobok (styl klasyczny), Agata Hachuła (styl motylkowy), Dawid Szalaty (styl grzbietowy).

Sztafeta dziewcząt z klas 5-6 (w składzie Alicja Niewiadomska, Agata Hachuła, Magdalena Kulisz, Hanna Łukowiec) zdobyła 2. miejsce; sztafeta chłopców z klas 5-6 (w składzie Wojciech Kozakowski, Piotr Laska, Karol Penkala, Szymon Zubelewicz) zdobyła 3. miejsce.

 

W klasyfikacji drużynowej obydwie nasze drużyny zajęły trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ

*****

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia z okazji 11 listopada była śpiewającą lekcją historii. Każda z klas 4-6 zaprezentowała piosenkę, która w jakiś sposób opowiadała o naszych dziejach, o tym, że Polska jest naszą Ojczyzną.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

ZDOLNYCH SPORTOWCÓW JEST WIĘCEJ!

Wśród naszych uczniów jest więcej zdolnych sportowców!

 

Michał Juźwik od 4 lat trenuje zapasy – jest zawodnikiem MOSM Tychy, jego trenerem jest tata Marek Juźwik.

Podczas ostatniego październikowego weekendu Michał również startował w zawodach, można o nich poczytać na www.tychy.pl. Michał jest też na zdjęciach!

 

 

 

Puchary i medale Michała

 

Michałowi życzymy wielu sukcesów!

*****

SPORTOWY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

W ostatnich dniach października nasi uczniowie trenujący w Szkole Sztuk i Sportów walki „Wojownik” startowali w Otwartych Mistrzostwa Świata Federacji WMA&DSF i IKB w sztukach walki, które odbywały się w Żywcu.

Z radością informujemy o ich sukcesach: Dawid Szalaty zdobył srebrny (w konkurencji kata własne) i brązowy medal (kata z bronią), Adam Mężydło – dwa srebrne (kata z bronią i kata własne), Filip Kowalczyk – brązowy (kata własne), Adam i Filip są również złotymi medalistami w konkurencji synchron kata.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

*****

DZIEJE SIĘ!

 

Od dawna budynek szkoły i okolica objęte są monitoringiem.
Od niedawna w utrzymaniu bezpieczeństwa pomaga aż 7 kamer.

 

 

W błyskawicznym tempie, w ciągu kilku dni obok sali gimnastycznej powstał plac zabaw.

 

 

*****

PASOWANIE NA UCZNIA

27 października odbyła się szkolna uroczystość pasowania na ucznia.

 

Fotograficzna relacja TUTAJ

*****

SPOTKANIE Z SIOSTRĄ KLARYSĄ

Uczniowie klas 3-6 spotkali się z siostra Klarysą ze zgromadzenia Służebniczek NMP. Siostra opowiadała o Afryce i o codziennej pracy misyjnej wśród mieszkańców Kamerunu.

Więcej zdjęć TUTAJ

*****

WRÓCILIŚMY!

Wielki dzień nadszedł 24 października - lekcje wf wróciły na salę gimnastyczną! Jako pierwsza weszła tam klasa 4 c :-)

 

 

Zdjęcia TUTAJ

*****

REMONT SALI GIMNASTYCZNEJ

Wspaniałym „prezentem” dla wszystkich z okazji Dnia Edukacji Narodowej było zakończenie remontu sali gimnastycznej! W ciągu najbliższych dni najważniejsze w szkole lekcje wrócą na czystą, świeżą salę!

 

Kilka zdjęć z remontu  TUTAJ 

*****

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Ze względu na remont sali gimnastycznej obchody Dnia Nauczyciela ograniczyły się do spotkania Grona Pedagogicznego i nauczycieli emerytów przy kawie i ciastku.

I pysznym torcie, podarowanym nam przez wspaniałego Rodzica! Dziękujemy!!!

 

 

 

Wyniki konkursu na „Nauczyciela Roku” (zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski) zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Na razie wyniki konkursu zna tylko kilka osób ;-)

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli. Z radością informujemy że pani dr Łucja Staniczek otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty, pan dyrektor Krzysztof Juranek oraz pani Danuta Wysoka – nagrody prezydenta miasta Tychy.

Zdjęcia z miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej są TUTAJ.

 

 

 

(fot. Janusz Mrzigod) 

To jeszcze nie koniec nagród! Krzysiu Mrzigod został jednym z 28 „Tyskich orłów” – stypendystów Miasta Tychy. Gratulujemy!!!

*****

PODSUMOWANIE GRY MIEJSKIEJ

11 października w sali Miejskiego Centrum Kultury podsumowano grę miejską „Wokół Starego Rynku”, której organizatorami było Muzeum Miejskie, MCK, MBP i nasza szkoła.

 

W „części artystycznej” nasi uczniowie z kółka regionalnego i klasy 5 c zaprezentowali inscenizację „Tak mogło być…” przygotowaną pod kierunkiem p.Łucji Staniczek i p. Agaty Cichy z SP 37.

Więcej zdjęć TUTAJ

Relacja na stronie Muzeum Miejskiego.

*****

„UCZEŃ – PIERWSZA KLASA!!!”

20 września w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, w której wzięły udział dzieci sześcioletnie uczęszczające do trzech tyskich szkół – nr 22, 36 i naszej oczywiście!

Dzieci zostały uroczyście pasowane przez pana wojewodę, otrzymały medale i tyty ze słodyczami.

 

Więcej zdjęć z tej uroczystości TUTAJ,

relacja w Gazecie Wyborczej, w Dzienniku Zachodnim, na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach, na portalu województwa śląskiego.

*****

„WOKÓŁ STAREGO RYNKU”

9 września Muzeum Miejskie we współpracy z naszą szkołą zorganizowało kolejną grę miejską. Tym razem uczestnicy mieli do wykonania zadania związane ze Starymi Tychami oraz naszą szkołą.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Relacja z gry na stronie Muzeum Miejskiego

*****

NASZE NAJLEPSZE OBIADY!!!

Od 7 września uczniowie mogą jeść obiady. Chętnych jest wielu… Bo są to najlepsze obiady! ;-)

 

Przy okazji przypominamy, że na mocy uchwały Rady Miasta opłaty za obiady należy uregulować z góry, za dany miesiąc do ostatniego dnia roboczego poprzedniego miesiąca.
Informacje o wysokości opłat w poszczególnych miesiącach będziemy systematycznie zamieszczać na stronie internetowej.

*****

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

6 września z pierwszoklasistami spotkał się policjant, który przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

*****

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Trochę nietypowo – ze względu na remont sali gimnastycznej uczniowie klas 2-6 spotkali się w salach lekcyjnych.

 

Pierwszoklasistów powitaliśmy uroczyście, na miarę możliwości, na korytarzu.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach
    Szkoła Podstawowa nr 1 w Tychach, pl. Wolności 4
  • 32 2272212

Galeria zdjęć