Godziny pracy Regulamin świetlicy Kontrakt świetlicowy MegaMisja Galeria

MegaMisja

Bieżące informacje o realizacji programu można śledzić TUTAJ

Fb świetlicy TUTAJ - zapraszamy do polubienia!

TYDZIEŃ KODOWANIA

październik 2017

Kodowanie może być super przygodą dlatego w naszej szkole podczas „Tygodnia kodowania” chcieliśmy, aby doświadczyć tego mogli nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice. Zorganizowaliśmy więc popołudniowe zajęcia dla całych rodzin. Celem zajęć było wprowadzenie uczestników w świat kodowania oraz wspólna integracja, rodzinne spędzenie czasu. Do zajęć wykorzystaliśmy scenariusz pierwszych zajęć z jedenastego działu Mega Misji. Zajęcia rozpoczęliśmy od wyjaśnienia co to jest programowanie, jakie programy komputerowe znamy. Okazało się, że dzieci miały sporą wiedze na ten temat. Następnie rodziny wysłuchały opowiadania o dziewczynce która wykonywała polecenia rodziców. Historyjka uświadomiła dzieciom jak ważne w kodowaniu jest precyzyjne formułowanie poleceń. Uczniowie podjęły dyskusje na temat programowania. Potem przystąpiliśmy do stworzenia własnych robotów. Była to świetna zabawa dla naszych rodzin, wykazały się niesamowitą kreatywnością. W ruch poszły nożyczki, kleje, kolorowe kartki, bibuła, piórka, cekiny, pomponiki i to co wpadło naszym uczestnikom w ręce. Okazało się, że można wykorzystać nawet właśnie co opróżnione, kolorowe pudełko po chusteczkach higienicznych. Każdy z robotów był zupełnie inny. Dzieci nadały im imiona oraz umiejętności. Był także moment, kiedy można było zaprezentować swoje stwory. Następnie zabraliśmy się do kodowania naszych robotów. Pamiętając, że musza dostać dokładne polecenia, napisaliśmy program do mycia zębów. Dużą frajdą było pisanie programu, dzięki któremu roboty miały towarzyszyć naszym uczniom przez cały dzień. Dzieci wspólnie z rodzicami zastanawiali się, jak wygląda ich dzień. Co robią w tygodniu, a jakie zajęcia mają podczas weekend. Okazało się, że przygotowane wcześniej karteczki z propozycjami zajęć to za mało. Kalendarz naszych uczniów zawiera dużo więcej, różnorodnych aktywności. Na koniec, po zaprogramowaniu naszych nowych robotów, udało nam się zrobić wspólne zdjęcia, a dzieci zabrały swoich nowych towarzyszy do domów.

Fundacja Orange doceniła nasze zajęcia przyznając nam pierwszą nagrodę w konkursie podczas Tygodnia Kodowania.

Więcej zdjęć TUTAJ

ZAJĘCIA OTWARTE!

Zapraszamy dzieci!

Chcesz poznać naszego Psotnika? Chcesz przeżyć małą Mega Misję razem ze swoim rodzicem? Zapraszamy na zajęcia otwarte z programu Mega Misja.

Zapraszamy rodziców!

Chcą Państwo poznać naszego Psotnika? Chcą Państwo przeżyć małą Mega Misję razem ze swoim dzieckiem? Zapraszamy na zajęcia otwarte z programu Mega Misja.

Zajęcia odbędą się dnia 25 października o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.

Udział w zajęciach wymaga  wcześniejszego zapisu, którego należy dokonać w świetlicy szkolnej do dnia 13 października.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Nasza świetlica jest jedyną tyską świetlicą szkolną, w której realizowany jest program MegaMisja. Celem programu organizowanego przez Fundację Orange jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Wszystkim nam zależy, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami internetu.

Warunkiem zakwalifikowania się do programu było przygotowanie filmiku – nasz można obejrzeć TUTAJ.

9 i 10 września pani Bogna Bielecka i pani Martyna Rosiak (realizujące program) uczestniczyły w Zjeździe Liderów świetlic MegaMisji. W trakcie tego spotkania uczestnicy uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy. Była to też okazja do wymiany doświadczeń oraz wzajemnej motywacji.

Pierwsze zajęcia w naszej świetlicy już się odbyły!

Bieżące informacje o realizacji programu można śledzić TUTAJ