Rudolf Zaręba - patron szkoły O historii w skrócie Z dziejów szkoły Jubileusz 210-lecia szkoły O nas w prasie Ceremoniał szkolny Nasza oferta

Ceremoniał szkolny

CEREMONIAŁ SZKOLNY

Zgodnie z zapisem rozdziału IX Statutu szkoły – „szkoła posiada sztandar, hymn oraz logo”.

Sztandar szkoła otrzymała z okazji Jubileuszu 210-lecia, wówczas powstało również logo i hymn.

Sztandar wprowadzany jest przez poczet sztandarowy podczas oficjalnych uroczystości szkolnych i państwowych. W skład pocztu sztandarowego wchodzą uczniowie klas szóstych, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Skład pocztu sztandarowego ustalany jest na konferencji klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej.

Pasowanie na ucznia (rok szkolny 2011/12)

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości (rok szkolny 2010/11)

Święto Konstytucji 3 Maja (rok szkolny 2010/11)

Przekazanie sztandaru piątoklasistom (zakończenie roku szkolnego 2011/12)

Sztandar przechowywany jest w gablocie w kąciku Patrona szkoły.

Autorkami tekstu i melodii hymnu szkoły są trzy nauczycielki, pracujące w szkole w roku Jubileuszu 210-lecia.

Hymn śpiewany jest podczas oficjalnych uroczystości szkolnych – pasowania na ucznia, obchodów świąt państwowych, zakończenia roku szkolnego.

Logo szkoły to stylizowana tarcza z wpisanym w środek numerem szkoły. Logo wykorzystywane jest na dyplomach i dokumentach szkolnych.